Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri

Projede Kümelenme Bilgi Merkezi GAİB bünyesinde olmakla birlikte Ticaret ve Sanayi Odaları ile yakın işbirliği içinde çalışılmaktadır.

 

Gaziantep Ticaret Odası’na kayıtlı sanayi ve ticaret alanında faaliyet gösteren yaklaşık 16.000 üye ve Gaziantep Sanayi Odası’na kayıtlı yaklaşık 2.300 üye bulunmaktadır.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, “canlı hayvan - su ürünleri”, “hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar”, “kuru meyve” ve tekstil ve hammadeleri” alanlarında ihracatı geliştirmek, yönlendirmek ve bölge ihracatçılarını bir çatı altında toplamak ve karşılaşılan bürokratik sorunlara mahallinde çözüm getirmek amacıyla 1984 yılında kurulmuştur.

İlde dört adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. 5. bölgenin de oluşturulması planlanmakta olup bunun için 2011 yılında 11 milyon metrekarelik bir alan tahsis edilmiştir.

İşbirliği kuruluşu; proje kullanımına tahsis ettiği ofis ve personel ile “Kümelenme Bilgi Merkezi”ne ev sahipliği yapmaktadır. “Kümelenme Bilgi Merkezi” projenin yerel irtibat noktası vazifesini görmektedir.

 

 
 
Daha fazla bilgi için
 

 

Toplam 6409 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 14.05.2013