Çorum Ticaret ve Sanayi Odası

Çorum; yerel müteşebbislik, esnek üretim olanakları, yüksek işbirliği seviyesi ve organize olabilmek için sağladığı güven ve kapasite gibi gelişen niteliklerinden dolayı Kalkınma Bakanlığı tarafından Yeni Sanayi Odak’larından biri olarak tanımlanmıştır.

Çorum ekonomisi; buğday, arpa ve şeker kamışı üretimine uygun iklime sahip olmasının yanı sıra bölgede mevcut olan kaliteli kil gibi doğal kaynakları sayesinde gelişmiştir.

Hafriyat, un, yem, makine, metal döküm, tekstil, otomobil yedek parçaları, mobilya, kâğıt, karton, ambalaj ve seramik öne çıkan sektörler arasında yer almaktadır.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı yaklaşık 3.000 üye ticaret ve hizmet sektörlerinde, 439 üye de sanayi sektöründe faaliyet göstermektedir.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden bugüne kadar girişimcilerin özellikle Kobilerin güçlenmesi için faaliyetler yürütmüş ve Kobilerin rekabet edebilirliklerinin geliştirilmesi konusunda ciddi adımlar atılmasını sağlamıştır.

ÇTSO; proje kullanımına tahsis ettiği ofis ve personel ile “Kümelenme Bilgi Merkezi”ne ev sahipliği yapmaktadır. “Kümelenme Bilgi Merkezi” projenin yerel irtibat noktası vazifesini görmektedir.


 
Daha fazla bilgi için
 
http://www.ctso.org.tr

Toplam 6495 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 25.05.2013