4. Kümelenme Konferansı Gerçekleştirildi (17 Kasım 2017, İstanbul)

UR-GE PROJELERİ BULUŞMASI

Ekonomi Bakanlığı, KOBİ’lerin, ihracatçı birlikleri, ticaret sanayi odaları gibi sivil toplum kuruluşlarının sahipliğinde bir araya geldikleri proje bazlı bir destek sistemi olan UR-GE Desteği ile son 7 yılda 7500 firmanın uluslararasılaşmasını sağladı. 2010 yılından bu yana 44 ilde yürütülen toplam 341 proje kapsamında sivil toplum kuruluşları, kümelenme yaklaşımı ile yürüttükleri UR-GE Projelerinde üyelerini ihracata hazırladı.


Ekonomi Bakanlığı her yıl düzenlediği Kümelenme Konferansları ile sivil toplum kuruluşlarını çatısı altında toplayarak başarılı UR-GE Projelerini kamuoyu ile paylaşıyor. Bu defa, 2016-2017 yıllarında yürütülen UR-GE Projeleri arasından seçilen başarılı projeler, 4. Kümelenme Konferansı’nda paylaşıldı.


Konferans, 17 Kasım 2017 tarihinde, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Tarık SÖNMEZ’in teşrifleriyle, İstanbul’da Türkiye’nin dört bir yanından gelen 180 katılımcı ile gerçekleştirildi.


Açılış konuşmalarının ardından yerli ve yabancı konuşmacılar kümelenme ve UR-GE Projeleri konularında tecrübe ve bilgi aktarımında bulundu.


Türkiye’de faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı Konferans’ta gün boyu gerçekleştirilen İyi Uygulama Örnekleri Panelleri’nde proje sahibi kuruluşlar, başarılı proje yürütmenin yollarını ve projeler kapsamındaki tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı.

 

 

 KONFERANS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ (1)

KONFERANS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ (2)

KONFERANS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ (3)

 

URGE İyi Uygulama Örnekleri Kitapçığı 3

 

KONFERANS SUNUMLARI

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12